I přeprava ořechů na trh může být reprezentativní


Vlašské ořechy patří k nejzdravějším potravinám světa a my máme to štěstí, že se ořešákům na našem území tak daří. Lidé je mají na zahradách rodinných domů, ale i v alejích či sadech, kde se o ně s láskou starají a trpělivě vyčkávají, až strom poskytne nemalou úrodu. Podzimní sklizeň ořechů je obdobím hojnosti, ořechy buď padají samy, nebo se jim trochu dopomůže dřevěným bidlem, každopádně z jednoho vzrostlého stromu lze sklidit i několik metráků skořápkových plodů.

vlašské ořechy

Vlašské ořechy jsou na trhu velmi oblíbené, a to z několika důvodů. Nevyloupané ve skořápkách vydrží i několik let a máte tak zásobu velmi cenných živin, zejména nenasycených mastných kyselin Omega-3. Je to jeden z nejcennějších zdrojů této důležité látky, velmi prospěšné pro mozek a nervovou soustavu, a jistě není náhoda, že plod vlašského ořechu svým tvarem připomíná lidský (i zvířecí) mozek.

ořechy a ovoce na Vánoce

Sklízet vlašské ořechy lze do různých nádob, ovšem ne každá je vhodná. Ideální jsou zejména pevné, stohovatelné a univerzální KLT přepravky a boxy https://www.schoellerallibert.com/cz/novinky/pevn-stohovateln-a-univerzln-klt-pepravky-a-boxy. Jsou vyrobeny z odolného potravinářského polypropylenu, s otvory a s úchyty, aby v nich ořechy lépe vysychaly a neplesnivěly.

Ořechy se pak nakládají na přepravkách do několika vrstev a přepravují dodávkami či na nákladních autech, podle množství jednotlivé sklizně. Ořechy se dobře prodávají na tržnicích a odebírají je i některé e-shopy se zdravou výživou a také zpracovatelské subjekty, které je loupají a prodávají zatavené ve vakuovaných obalech.

KLT přepravky jsou univerzální nádoby pro potraviny a zemědělské komodity, lze v nich uchovávat ovoce a zeleninu, například cibuli, brambory, jablka či broskve, a přepravovat je na delší vzdálenost anebo skladovat ve sklepě v průběhu zimních měsíců. Přepravky se vyrábí ve více barvách, tím pádem je manipulace s vypěstovanými plody atraktivnější.