Jak na prostatu

Jak se projevuje prostata? Určitě každý z nás alespoň malinko tuší, co je prostata. Ale jak se projevuje to už ví málo kdo a proto zpozorněte, třeba se to bude týkat i vás a pro příště budete vědět. Začneme typickými příznaky, jak poznat, že není něco v pořádku. Většinou to začíná močením, kdy jdete na záchod na malou a snažíte se vymočit jenom že to jde až s pozdějším intervalem, to je první příznak.

prostata

Dále příznakem může výt slabý proud moči a taky přerušovaný proud

Pokud jste byli na wc ale stále cítíte pocit plného močového měchýře

Dále co jistě každý ví, nebo jsou s tímhle příznakem obeznámeni je neustálé nutkání jít močit, a časté chození na wc během dne, a hlavně během noci nejčastěji

tohle jsou nejčastější příznaky prostaty, kterých si vy můžete všimnout a zpozornit že není něco v pořádku. Pokud trpíte těmihle příznaky a nejste si jistí, zkuste si zajít na vyšetření za lékařem, který vám stanoví diagnózu a budete vědět víc. Můžete snížit riziko prostaty? Ano samozřejmě a není to zas až tak těžké. Stačí mít pestrou a vyváženou stravu s nízkým obsahem tuku. Důležité je mít taky dostatek pohybu. Omezit konzumaci alkoholických nápojů a nikotinu. Když už mluvíme o pestré stravě, víte, jaké jsou vhodné potraviny na prostatu?

Vhodné potraviny: Jsou to především ryby, semínka například Dýňová, mrkev, paprika, granátové jablko, vodní meloun, červené grepy, pomeranče, rajčata a další. Ve směs, co spousta lidí má rádo, tak že to není až tak špatné.

prostata

Prostata nevhodné potraviny. Jsou to potraviny, kterým bychom se měli vyhýbat, pokud máme problémy s prostatou. A co k nim patří? Červené maso, různé salámy, párky, špekáčky, některé mléčné produkty, ALKOHOL nasycené tuky. Určitě to neznamená, že byste měli přestat všechno jíst. Nejlepší ale bude, když tyhle potraviny omezíte na co nejvíce. Dopřát si samozřejmě můžete, to by vás taky pak přestalo bavit a jak víme zakázané ovoce chutná nejlépe co si budeme povídat.