Uzavíratelné sáčky v dětském pokoji pro ukládání hraček

Veďte své děti k zodpovědnosti

Jak by měla vypadat ideální výchova dětí, je téma pro obsáhlou diskusi, ovšem mnozí z vás se pravděpodobně shodnou na tom, že by děti měly mít již od útlého mládí pocit důležitosti a vlastní zodpovědnosti za nějakou prováděnou činnost. Nemusí to být nic složitého, třeba jen pravidelné zalévání květin v pokojíku určitým množstvím zálivky, aby rostliny nebyly na suchu nebo naopak přelité. Děti si uvědomí, jak důležitou práci provádí, a poroste jim sebevědomí.

hra se stavebnicí

Úklid hraček a přehled – pořádek a přehled kolem sebe je součástí zodpovědného chování a vést k tomu děti je možné již velmi brzy. Pořídíte jim hračky a úložný prostor, budete jim vysvětlovat, jak zásadní je mít vše uklizené a vědět, kde co najdou. Děti potřebují získat určitý systém a osvojit si jej a toho lze docílit i docela obyčejnou drobností – uzavíratelnými sáčky na zip.

figurky na hraní

Dílky stavebnice – jedno z největších úskalí stavebnic jsou samotné dílky, které se snadno mohou někam zakutálet a ztratit. Dejte si je do zipového sáčku a teprve poté pak do nějaké krabice, ze sáčku se nic nerozkutálí, ten je velmi spolehlivý a sám od sebe se neotevře.

Puzzle – velmi oblíbená zábava, která staví na kreativitě, odhadu, logickém myšlení a trpělivosti. Dílky v sáčku se zipem jsou v bezpečí za každých okolností, a pokud ztratíte byť jen jeden jediný dílek, vše je ztraceno.

Karty – karetní hry a pexesa patřily již za socialismu k oblíbené dětské zábavě doma, na pionýrských táborech a v zimě na horách ve společenské místnosti. V uzavíratelných sáčcích můžete mít karetní hry uschované stejně, jako jiné hračky, sáčky jsou navíc velmi levné, a tak není problém mít každou karetní hru v jednom samostatném obalu.

Figurky – dnes se prodává mnoho různých druhů figurek lidských postav a zvířátek a není nic neobvyklého, když si děti doma vytvoří zoologickou zahradu. Sáček se zipem je pro uložení figurek ideální, chrání je před prachem a znečištěním a jsou všechny pěkně na jednom místě.