Využijete 3D tisk?

Doby, kdy se všechny výrobky bez výjimky zhotovovaly jenom na strojích, jimiž bývají tradičně vybaveny klasické továrny či dílny, jsou už pomalu minulostí, a o dobách, kdy se vše vytvářelo výlučně vlastníma rukama, už ani nemluvě. V dnešní době je to vše zmíněné stále častěji vytlačováno novějšími, pokrokovějšími řešeními. A tak se u nás už můžeme vcelku často setkat i s výrobky, které vzešly ze 3D tiskáren.

Ano, zakázkový 3D tisk už dávno nepatří jen do říše fantazie, už dávno nejde o nějakou skutečně převratnou novinku, při pohledu na niž bychom zůstávali stát s ústy dokořán v němém úžasu. Dnes už si může takovouto výrobu lecčeho zajistit kdekdo z nás.

kreslená tiskárna

A tak se zmíněnou metodou vytvářejí dejme tomu prototypy toho, co má být v budoucnu vyráběno sériově, nic však nebrání ani tomu, aby tímto způsobem vznikaly už i definitivní výrobky určené pro trh. 3D tiskem si můžeme nechat zhotovit i všemožné upomínkové předměty, tímto způsobem se mohou zhotovovat dejme tomu i nějaké ty náhradní díly, které už se dnes neseženou, prostě cokoliv, co vám jenom přijde na mysl.

A nejde pochopitelně o žádný zázrak, a tudíž ani o nic, co by stálo majlant. Prostě se tu nataví specifická struna, takto vzniklý materiál je vytlačován tryskou a ukládán po vrstvách tak dlouho, až vznikne přesně totéž, co ‚stálo takovému výrobku modelem‘. Je to pohodlné, je to kvalitní a přesné. A nevzniká tu díky moderní technologii ani zbytečně moc odpadu.

tisk obrázek

A proto je stále více zákazníků, kteří se na firmu, jež takovýto tisk nabízí, obracejí s úmyslem nechat si tu vyrobit to, co je libo. Proto se tu zhotovují jak výrobky zakázkové, tak třeba i celé série. Nic tu není nemožné. A všichni odsud odcházejí uspokojeni daleko více, než kdyby si zadali vyrobení něčeho podobného někde jinde nějakou jinou metodou. Protože to, co dokáže 3D tiskárna, prostě pouhé lidské ruce nesvedou, ani kdyby šlo o zlaté české ručičky.