5 tipů, jak na správný make-up

Není žádnou novinkou to, že se ženy chtějí líbit. Chtějí se cítit hlavně sebejistě a nádherně. Mnohdy to ale není potřeba, protože některé ženy jsou krásné i bez zkrášlovacích produktů. Mezi ně bychom mohli zařadit kosmetiku nebo make-up. Kosmetika dokáže na kráse přidat pouze málo. Jestliže nosíte make-up, který vašemu vzhledu jen škodí, rozhodně vám to na kráse nepřidá . Vždy byste tedy měli dbát na to, aby váš výběr byl správný. Zajistěte si, abyste vždy vypadaly naprosto dokonale.
koukání nahoru
Velmi důležitá je cena. Ačkoliv se vám může zdát, že prodejci z vás chtějí tahat pouze peníze, pak je rozhodně opak pravdou. Za kvalitu je prostě potřeba si připlatit. Sami musíte uznat, že pokud takový make–up obsahuje pouze kvalitní složky, cena v tomto případě vůbec nehraje roli.
Také hustota hraje svou roli. Má dokonce dva důležité důvody. Pokud je totiž make-up tuhý, vydrží vám mnohem déle a to díky své konzistenci. Stačí vám totiž nanést na vaši pleť jen velmi malé množství. Druhým důvodem je snadné roztírání. Navíc neucpává póry a snadno přilne k pleti, takže na obličeji nevypadá jako nějaká maska.
Nejlepším ukazatelem výrobku je jeho značka. Není ovšem pravidlo to, že cena make-upu určuje největší kvalitu. Měli byste ale vždy vybírat ze známých a používaných značek, se kterými je spokojená hned celá řada žen.
bunda s kapucou
Vždy byste se měly zaměřit na ten make-up, který má stejný odstín jako je vaše pleť. Vyzkoušet si jej můžete přímo v prodejně s asistentkou, která vám pomůže a hlavně poradí. Měly byste se vyvarovat zkoušení odstínu v drogérii, kde mají rozhodně špatné osvětlení, jelikož na venkovním světle bude make-up vypadat úplně jinak.
Neopomínejme ani jeho nanášení. Nikdy make-up nenanášejte prsty! Raději se zaměřte na kosmetické pomůcky, které jsou k tomu určeny. Houbičky, štětce nebo silikonové pomůcky jsou rozhodně tím pravým. Nezapomínejte si před nanesením make-upu vyčistit pleť. Je to velmi důležité.