Aby se svatební den vydařil

Jako malá jste snila o pohádkové svatbě, na níž se budete cítit jako princezna. Tento den se blíží, a přípravy jsou v plném proudu. Co všechno je potřeba připravit, a s čím počítat?

Dokonalá nevěsta

Téměř každá nevěsta se chce ve svůj svatební den cítit jako princezna. A aby tomu tak skutečně bylo, je potřeba vypadat ještě lépe, než všechny předešlé, a také budoucí dny. První je na pořadu výběr svatebních šatů. Zde je spousta možností, a už dávno neplatí, že by šaty musely být bílé. Ty si pak každá nevěsta zvolí dle své postavy, a toho, co se líbí právě jí, ačkoliv jí s výběrem bude jistě pomáhat kamarádka, či někdo z rodiny. Svatební šaty si v salonu můžete vypůjčit, nebo zakoupit. Oblíbené jsou pak krajkové svatební šaty https://www.svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz/, vyšívané svatební šaty, či třeba šaty saténové. Po výběru šatů je nutné zařídit si na svatební den služby kadeřníka, a kosmetické služby. Většinou tyto dvě služby spolupracují, a přijedou společně. Kromě rezervace však bude nutná nejprve zkouška, a to jak účesu, tak i líčení, aby se nevěsta ujistila, že ve svatební den nenastanou žádné problémy. I tak se však může stát, že právě v den D kosmetička, či kadeřnice onemocní, a vy budete muset shánět náhradu. Je tedy dobré mít někoho v záloze.

česání nevěsty

Perfektní obřad

Volba a styl obřadu je také na vás. Můžete si zvolit, zda bude svatební obřad probíhat na radnici, v kostele (jste-li oba věřící a pokřtění), či třeba na úplně jiném místě, které se líbí právě vám. Dále pak vybíráte svatební řeč, můžete si složit vlastní sliby, http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/zagorova-hana/sliby-chyby-146569 a také hudbu, která bude hrát, když budete procházet uličkou. I obřadní síň můžete nechat vyzdobit dle svého, a to třeba květinami, potahy na židle, či svatebním obloukem.

mladá nevěsta

Svatební zábava

Na svatební zábavu je pak nutné naplánovat hudbu, jídlo, a výzdobu. O program se pak obvykle starají svědci. Jídlo je nejlepší plánovat ještě před tím, než pozvete hosty, a to tak, aby si mohli vybrat alespoň ze dvou druhů jídel. Dále je pak zapotřebí objednat raut, zákusky, a zařídit pití. Pokud pořádáte svatební zábavu v restauraci, o tyto věci se postarají oni, a vy si pouze vybíráte, a platíte.