Čím se hypotéky bez registru liší od těch klasických

Každá firma se snaží mít co nejvyšší zisk. To samozřejmě platí o společnostech, které poskytují finanční služby. Jejich zdrojem zisku jsou především úroky, které si účtují. Jak ale zajistit, aby lidé skutečně spláceli?

Zde je nutné najít rovnováhu mezi touhou, aby si náš produkt vybralo co nejvíce lidí a tím, aby ti, kteří si jej zvolí, skutečně spláceli tak, jak mají. A to rozhodně není nic jednoduchého, zvláště vzhledem k tomu, že každý poskytovatel má tuto hranici nastavenu poněkud jinak.

I to je důvod, proč existuje taková spousta finančních produktů. Velmi dobře se totiž prodávají a lidé je chtějí. Bylo by tedy hloupé jim nevyhovět a připravit se tak o možný zisk. A jedním z produktů, který má rozšířit množství zákazníků, jsou i hypotéky bez registru.

odemykání nového domu

Všichni víme, že hypotéka je určena k tomu, abychom s její pomocí financovali nákup či rekonstrukci nemovitosti. Ovšem i ona má své podmínky, podobně jako kterákoliv jiná půjčka. Zde jsou navíc ještě přísnější vzhledem k tomu, že se v tomto případě obvykle jedná o velké množství peněz a tím i dlouhou dobu splácení.

Přesto se najde i taková, která se snaží být dostupnější široké veřejnosti. A ta bez registru k nim bezesporu patří. Je totiž pravdou, že velká většina dospělých obyvatel naší země splácí minimálně jednu půjčku, případně má jiný dluh například za nesplacené účty za energie.

hypoteční kalkulačka

Jistě, stát se to může, avšak znamená to, že vám bude vaše žádost o hypotéku zamítnuta. A právě tento problém se tímto typem hypotéky vyřeší. Zde totiž není žadatel prověřen v registru dlužníků, což znamená, že na ni může dosáhnout i v případě, že již nějakou půjčku má.

Je však samozřejmě nutné dávat pozor na to, abychom skutečně měli dostatek peněz na to, abychom mohli splácet veškeré naše závazky. Jinak bychom se totiž mohli velmi snadno dostat do dluhové pasti, ze které rozhodně není snadný únik.