Dopřejte zubům lázně

Od malička se učíme starat se řádně o naše zuby, protože i když si to nechceme připustit, zuby se kazí a do smrti ty pravé zuby vydrží v puse jen málokomu, spíše nikomu. Zubní kartáček, polotvrdý, měkký, zubní nit, mezizubní kartáček, zubní pasty a ústní vody, kdo by to neznal.

Pravidelné kontroly u zubního lékaře zachytí včas rozvíjející se kaz a zubař může zub opravit, horší je, když se například u nás objeví počínající paradentóza.

kartáček

Vymlouváte se, že máte rychle kazící se zuby po rodičích, že to máte v genech? Možná je to výmluva, možná ne, ale pokud chcete pro své zuby udělat něco skutečně prospěšného, dopřejte si alespoň jednou ročně návštěvu dentální hygieny.

Na zubech se tvoří plak a z něho pak zubní kámen. Kdysi odstraňoval zubní kámen zubař, ale dnes se jejich role omezili na skutečné léčení zubů a odstraňování zubního kazu přešlo na dentální hygienu.

Dentální hygiena Praha 10, to není jen o zubním kameni, ale vaše zuby i částečně vybělí a v čem je nejvíc prospěšná, ukáže vám, co děláte při čištění zubů špatně a naučí vás správné techniky čištění a doporučí zubní kartáčky.

zuby

Říkáte si, že nejste malé děti, aby vás někdo musel učit, jak si správně čistit zuby? No, pokud míváte kazy, anebo vám krvácí dásně při čištění zubů, což je příznak začínající paradentózy, tak si zuby správně nečistíte a měli byste to co nejdříve začít dělat správně. Než začnete postupně o zuby přicházet a budete se muset smířit s protézou.

Dbát o svoje zuby správným čištěním, pravidelnými kontrolami u zubaře a návštěvami dentální hygieny, vám zaručí silný a zdravý chrup až do vysokého věku. Nikdo vám nezaručí, že jednou na tu protézu nedojde, ale proč ji potřebovat dříve, než je skutečně nezbytně nutné.

A zajisté je příjemné vědět, že některé zdravotní pojišťovny vám vrátí část peněz, které za dentální hygienu zaplatíte, když o to pojišťovnu požádáte.