Nákupy

Také se vám stává, že když s sebou nemáte dostatek finančních prostředků na nákupy, tak najdete mnoho oblečení, které se vám hrozně moc líbí a koupili byste si ho a když si s sebou vezmete peněz hodně, tak nenajdete žádný kousek, který by vás, jak se říká, praštil do oka? Čím to je způsobeno?

Je to tak, že nejlepší jsou neplánované akce, které se zkrátka stanou (například když potkáte ve městě kamarádku, kterou jste hrozně dlouho neviděli a jdete na společný oběd a strávíte společně krásný den). Stejně tak je to i s láskou, protože přijde vždy ve chvíli, kdy ji nejméně čekáte. Nečekané okamžiky jsou těmi nejkouzelnějšími, na které jsou ty nejkrásnější vzpomínky.
tři ženy v šatech.jpg

Stejně tak je to i s nákupy. Ten na ten nejkrásnější kousek narazíte ve chvíli, kdy s o to ani nesnažíte. 

Plná skříň oblečení nám dává mnoho možností toho, kým daný den být. Je na vás, jestli budete oblečena elegantně, sportovně nebo jen tak domácky.

Pro cizí lidi můžeme být každý den někým jiným a žádný den tím, kým doopravdy jste. Když jste člověk, který nemá rád elegantní šaty v kombinaci s botami na vysokém podpatku a výraznými doplňky, ale jeden den si tyto věci vezmete (například do společnosti), lidi okolo vás nevědí, že se tak za normálních okolností neoblíkáte. Mnozí by vás za normální situace třeba ani nepoznali – ještě v kombinaci s výrazným make – upem za předpokladu, že se běžně nelíčíte.
prodejna oblečení.jpg

Toto je jeden z důvodů, proč je špatné soudit člověka kvůli prvnímu dojmu (co se oblečení týče), protože první dojem může doopravdy hodně klamat. Toto si většina lidí neuvědomuje. Ale i ti, kteří si to uvědomují, to v praxi moc nepoužívají – a to se týká i těch, kteří by chtěli, ale máme v podvědomí tendence hodnotit, což je vlastně úplně přirozené. Na druhou stranu čas od času se každému povede to, že je oblečen nehezky.