Ochrana před vedry

Pokud se budete chtít zchladit v parném létě, nemusíte si kvůli tomu stavět bazén. Ven si můžete nainstalovat třeba solární sprchu, která je daleko levnější.

Ochrana před vedry

Letní měsíce bývají většinou obyvatel nejen českých zemí, ale v podstatě všech národností na severní polokouli brány pozitivně. Nejen, že to bývá čas dovolených a tím i odpočinku, ale také se člověk může opálit a užít si trochu sluníčka. Někdy toho je však až příliš. Letos sice velká vedra moc nebyla, ale v několik minulých letech jsme si jich užili až běda. A vzhledem k tomu, že globální oteplování klepe neustále na dveře, je velice nepravděpodobné, že si horkých dní neužijeme i o dalších letních prázdninách.

Plavající děti

Proti vedru se dá ale spolehlivě ochránit. Ideální je samozřejmě hodně pít, hlavně čistou pramenitou vodu. Ta sice dokáže docela dobře zchladit organismus, ale zase vás neuchrání před pocením. K tomu potřebujete zvlažit i kůži, která rovněž potřebuje pít. Ideální je tak si každý den zajít někam k rybníku nebo v případě, že disponujete vlastním bazénem, skočit do něj. Toto ale není jediné řešení.

Ne každý si může dovolit mít vlastní bazén. Někdy to není možné z finančních důvodů, jindy je problém příliš malý pozemek, na který se prostě koupací plocha akurátní velikosti nevleze. To se dá řešit třeba koupí solární sprchy Chlorito. Ta je mnohem levnější než bazén, a to i nadzemní. Jistě, je možné si pořídit i luxusní typ za desítky tisíc, ale pokud nemáte na rozhazování za luxus, rozhodně vám přijde vhod i některá z klasických verzí, kterou nejenže fungují na stejném principu, ale zároveň mohou mnohdy vypadat i mnohem lépe. Ano, může to být za příznivých okolností i nový dekorační prvek na zahradě.

Potápění v bazénu

Vhodná i k bazénu

Nad koupí solární sprchy nemusíte uvažovat pouze v případě, když nemáte bazén, ale naopak, i když ho máte. Vždy se před koupáním můžete zbavit špíny na těle a posléze, až se ve vodě dostatečně vyřádíte, můžete stejným způsobem ze sebe smýt chlór či jinou dezinfekci, kterou v bazénu používáte. Velice efektivní a docela levné řešení. Rozhodně lepší než pokaždé jít domů do koupelny.