Využijte zahradní trampolínu mnoha způsoby

Perfektní stan

Víte, že se prodávají k zahradním trampolínám https://www.goodjump.cz/trampolina-305 i stanové konstrukce? Sestávají z laminátových prutů a kopule, kterou vztyčíte nad odrazovou plochu, a uvnitř se nachází perfektní prostor pro dětské hraní nebo nocleh. Výhodou je, že se nachází vysoko nad zemí, odkud je lepší přehled o dění kolem sebe, což dětem může vyhovovat.

děti na trampolíně

Meditační kruh

Meditace je jeden ze způsobů, jak zatočit se stresem. Toho je kolem nás až moc a měli bychom dbát o to, aby stresové hormony (adrenalin, kortizol, noradrenalin) byly v rovnováze s těmi ostatními, jako jsou např. neurotransmiter serotonin a endorfiny – hormony štěstí. Toho docílíme i vhodnou zdravou stravou a mimo jiné i skákáním na trampolíně. Skákání uvolňuje do krve zmiňované endorfiny a odrazovou plochu můžeme využít i jako vhodné prostředí pro poklidné posezení a meditaci (zvláště venku na slunci) – pro vyplavování serotoninu.

zahradní trampolína

Netradiční návštěva

Posedět s návštěvou u konferenčního stolku v obýváku je běžné a tradiční. Posedět s ní na zahradě pod pergolou rovněž. Tradiční je dokonce posezení v čajovně pouze na polštářku v podřepu či v pokleku u sníženého stolku, ale vzít návštěvu na plochu velké zahradní trampolíny, s tím se všude nesetkáte. Přitom to může být docela zábavné – jste si všichni nablízku, vidíte na sebe, můžete se i dotýkat, může to zkrátka získat jiný rozměr. Za slunečného počasí si tím můžete obohatit dny všední i sváteční.

Posilujte nohy

Ženy, které chodí v obuvi na vyšším podpatku alespoň několik hodin denně, mívají zpevněné a posílené lýtkové svaly, je to dáno zvednutím nártu do většího úhlu vůči pevné podložce. Tím vám nechceme radit pořizovat si obuv na jehlových podpatcích, neboť to má zas své stinné stránky, ale můžete využít ke stejnému účelu i trampolínu. S tou si zároveň posílíte lýtka, ale i stehna a hýždě a navíc i svaly chodidel, které jsou velmi důležité pro jejich příčné i podélné vyklenutí, což je zásadní pro správné držení těla, zdravou páteř a pro zdraví vnitřních orgánů. Musíte se ale vyzout z bot, odložit ponožky a skákat naboso.