Vyzkoušejte něco jiného

Žijeme v konzumní společnosti, která nakupuje mnohem více než vlastně potřebuje. Také se bohužel potýkáme s problém takovým, že lidé příliš plýtvají surovinami a i spotřebním zbožním anebo ho naopak neumí správně likvidovat. Vy ale jste tady od toho, abyste s tím něco udělali, takže se nebojte jít proti davu a udělat něco doopravdy přínosného pro celou společnost.
strakaté košile

Vyzkoušejte nakupování takzvaně z druhé ruky. Pro někoho je to něco naprosto nepředstavitelnou, neboť má obavy z hygienického hlediska, ale tyto doby už dávno pominuly. V dnešní době existuje opravdu hodně secondhandů, kde jsou věci téměř nenošené anebo ve velmi dobrém stavu a celkový vzhled obchodu je od normálního téměř k nerozeznání. Vy tak můžete sehnat opravdu stylové kousky za pár korun. Nejenže budete mít svůj osobitý styl, ale ještě podpoříte boj proti plýtvání a velkovýrobě z Číny. Kromě těchto „sekáčů“ existuje i plno jarmarků, na kterých můžete sami své oblečení prodávat anebo ho třeba s někým vyměnit za jiný kousek do Vašeho šatníku. Možností je opravdu spoustu a existují na to i některé aplikace jako je třeba velmi oblíbený Vinted či LetGo.

Nejen na nakupování oblečení se dá ušetřit. Je tu i plno dalších odvětví, kde můžete být nápomocni naší přírodě a životnímu prostředí obecně. Jedním z nich jsou různé trhy a blešáky, na kterých můžete pořídit věci z druhé ruky anebo staré knížky. Někomu to nemusí připadat zrovna jako to pravé ořechové, ale věřte, že tyto věci mají příběh a Vy můžete být někým, kdo ten příběh zakončí anebo třeba vylepší.
kolekce starých knih

Plno lidí se uchyluje k takzvanému freeganství. Je to vlastně něco jako veganství akorát že za jídlo vůbec neplatíte a vlastně za nic, co potřebujete se snažíte neplatit. Žijete z toho, co dala příroda a své domovy si zařizujete z nábytku, který už někdo nepotřeboval. Může se to zdát na první pohled dosti nechutné, ale tito lidé opravdu vědí, co dělají a umí si i ty staré věci přetvořit v něco unikátního a cizí člověk by to vůbec nepoznal.