Doprovod na večerní procházky


Bojíte se?


Vydávat se ven na večerní procházky, tak to chce jistou dávky nebojácnosti. Pokud se totiž setmí, tak se někteří lidé bojí vycházet ven ze svého baráku a raději se zdržují doma. Někteří lidé ven chodí pouze za asistence jiného člověka, protože představa, že by venku měli být jen oni je děsí. Někdo říká, že se bojí tmy. Někdo zase, že se bojí lidí a toho, co by jim ostatní mohli udělat. Ať už se kdokoliv bojí čehokoliv, tak jedno je podstatné. A to je to, že se ven nechtějí vydávat, jakmile se setmí.


veselé ženy


Pes


Jestliže se chcete naučit chodit ven, vycvičte si psa tak, aby Vás mohl ubránit. Samozřejmě se nespoléhejte pouze na jeho přítomnost a pořiďte si ještě nějakého ochranného pomocníka, jako je například pepřový sprej či paralyzér. U každého z těchto pomocníků si ale nejprve zjistěte, zda tuto „zbraň“ můžete držet bez nějakého průkazu.


 


Rodina


Jestliže je nějaký člen z Vaší domácnosti ochotný, tak s Vámi na procházku může chodit on. Případně se můžete střídat. Jeden večer půjdete s maminkou a další s otcem. Případně s Vámi mohou jít oba dva. Časem se naučíte, že ve tmě to není nic jiného, jen není tak viditelno, jako ve tři odpoledne. Musíte neustále překonávat svůj strach.


vlci v lese


Přátelé


Pokud kolem sebe máte kamarády, tak s nimi jistě musíte jít i večer ven. Zkuste jim někdy navrhnout, že se nebudete zdržovat pouze u jejich nebo Vašeho bydliště a že se půjdete projít. Pokud půjdete ve více lidech, tak by Vám nemělo nic hrozit. Pachatelé se často skupinkám lidí vyhýbají, protože skupina má převahu nad jedincem. A tma Vám nic neudělá. Proto seberte odvahu a zkuste se se svými kamarády domluvit.


 


Pokud se bojíte večer vycházet ven, zkuste postupně svůj strach překonat kratšími procházkami s někým. Časem se třeba vydáte o samotě i někam dál a budete sami překvapení, jaký velký pokrok jste udělali.