Kouzlo dizajnu

Když si prohlížíte časopisy o bydlení, vyhledáváte webové stránky s tématem bydlení, chodíte po výstavách, máte toho tolik na výběr, že se možná z těch různých nabídek nedokážete rozhodnout.
Někdy stačí málo, nějaký zajímavý nápad, trik, dobrá rada, a dokážete si své bydlení změnit k lepší změně.
Co byste měli mít na mysli, než si své bydlení budete zařizovat nebo mu budete chtít dát „nový kabát“ :
 zelený přehoz
v  Tmavé odstíny barev na stěnách a tmavý nábytek jakoby prostor zmenšovaly. Ale pokud například použijete tmavší odstín na stěnu, na kterou zavěsíte krásné umělecké dílo, nebo před kterou postavíte zajímavý kus nábytku, tak zde tmavší odstín stěny vytvoří opticky hlubší prostor. Je potřeba s tmavšími barvami zacházet vždy citlivě.
v  Světlé barvy interiér dokážou rozjasnit a opticky zvětšit.
v  Pokud žijete v malém bytě, snažte se ho nezařizovat velkým nábytkem. Zde samozřejmě můžete oponovat tím, že například vám vestavěná skříň na celé jedné stěně, umožňuje zvlášť v malém bytě uskladnit přehledně všechny vaše věci.
lampa nad pohovkou
v  Pokud si budete vybírat dekorativní látky na polštáře, závěsy, potahy, snažte se je vybírat tak, aby barevné tóny byly sladěné. A když tyto látky ve stejném tónu mají různé vzory, tak to vůbec nevadí. Výsledkem tak může být velmi zajímavá dekorace. Nejvíce se tyto látky hodí na doplňky, jako jsou polštáře, sedáky na židle a taburetky, stínidlo lampy, závěs, rolety a podobně.
v  Prostor v interiéru, kde máte například jen jednu větší místnost a kuchyňský kout, můžete zajímavě rozdělit například barevností stěn, nábytkem, i menšími koberci tak, že v místnosti vytvoříte několik částí:
                                          
·         prostor pro odpočinek s pohovkou a konferenčním stolkem před televizorem
·         pracovní kout
·         jídelní kout
·         pohodlné křeslo s taburetkou pod nohy a vyšší stojací lampou vám vytvoří zajímavé místo na odpočinek při čtení nebo ruční práci.
 retro pokoj
 
Nábytek vyrobený na míru je vždy jedinečný, ale je samozřejmě podstatně dražší. Ale stojí za zamyšlení, jestli se vám vyplatí si takový nábytek pořídit. Protože s takovými kusy nábytku na míru, které mohou mít i velmi zajímavý design a kvalitní materiál, si své bydlení zařídíte přesně podle vašich představ.