Nové lyže? Vyplatí se?

Pokud máte lyže ještě ve stále ucházejícím stavu, ještě je nevyhazujte. Podrobte je standardnímu servisu, ať je máte připravené a můžete je využít třeba na začátku či v závěru sezony, kdy podmínky ještě nejsou ideální a nové lyže by mohly utrpět pořádné šrámy.

slunce nad lyžařkou

Pokud se týká otázky, zda si pořídit nové lyže je to ryze individuální. Musíte zvážit, jak často lyžujete. Jak dobrý jste ve skutečnosti lyžař, jestli plánujete nějakou skutečně lyžařskou dovolenou, nebo budete lyžovat jen na místní příměstské sjezdovce. Jestli vám investice do nového vybavení neudělá trhlinu ve vašem rozpočtu. Otázek by se našlo jistě ještě více.

Proč si na ně odpovídat? Z jednoduchého důvodu. Lyže nejsou jen velice módní záležitostí. Procházejí velice intenzivním vývojem. Výrobci přicházejí s novými a novými materiály a výrobními technologiemi. Běžný lyžař, nemá moc šancí ale tyto rozdíly v lyžařském materiálu vůbec rozpoznat. A v neposlední řadě se přizpůsobují také módním trendům. Lyže, které jsou tuto sezonu představovány jako super novinka, budou v příštích letech zcela překonány. Na jejich místě budou představovány další super novinky a další rok.

Jak z toho ven? Máte v podstatě dvě možnosti pokud, chcete každý rok jezdit na tom nejmodernějším materiálu. Za prvé. Lyže si zakoupíte každý rok nové. Je to sice pořádná investice, ale náklady trochu otupí prodej lyží, na kterých jste jezdili v loni.
sjezdové lyžování

Nebo se stanete zákazníkem lyžařských půjčoven. Takové půjčovny jsou v každém městě či městečku. A samozřejmě je najdete v každém lyžařském středisku. Většinou přímo pod sjezdovkou (ty jsou ale samozřejmě nejdražší).

Půjčení lyží není žádnou nákladnou záležitostí. Naopak si troufám tvrdit, že jde o záležitost velice výhodnou. Hlavně v případě, že nelyžujete každý týden. Lyže z půjčovny máte vždy perfektně připraveny a seřízeny podle vašich dispozic. Můžete si je během dne vyměňovat, takže zjistíte, která značka a který typ lyže vám vyhovuje nejvíc. A hlavně. Peníze z investice do lyží můžete použít na pořádnou lyžařskou dovolenou.