Z malého tenisty na velký Wimbledon

Volba tenisu, jako sportovní aktivita pro vaše dítě přináší mnoho pozitivních významů. Nejen že platí obecné pořekadlo „sportem ku zdraví“, ale tenis je více než jen fyzická aktivita. Tato elegantní hra také pozitivně rozvíjí psychiku a osobnost dětí.
míček na čáře
Kde a v kolika letech dítěte začít
Tenisové kluby najdete už téměř ve všech městech. Stačí kontaktovat tenisový klub, podat přihlášku a zaplatit případný členský poplatek. Potřebná výbava bývá často k zakoupení přímo v klubu, nebo vám jej pravidelně vypůjčí. S tenisem je možné začít už v předškolním věku dítěte. V této době se snaží trenéři vyučovat obecnou přípravu a rozvíjet tenisové znalosti formou zábavy. Na tenis však není nikdy pozdě a začít můžete kdykoli.
Perspektiva profesionálního tenisu
Pokud vaše dítě zaujme tenis na tolik, aby se zapojilo do pravidelných soutěží, projeví se jeho talent, podporujte ho a třeba se vám doma zrodí hvězdný tenisový profesionál. Pokud začne tenista navštěvovat větší turnaje, může se stát součástí české extraligy a poté i profesionálním tenistou zařazeným na žebříčku světové asociace tenisových profesionálů ( WTA- ženy, ATP- muži).
Tenis se tak může stát svobodným povoláním, u kterého se může sportovec díky vysoké účasti turnajů dopracovat až na příčky žebříčku, které umožnují pozvání na ty největší turnaje (Grand Slam). A všichni dobře víme, že součástí těchto turnajů bývají v nemalém zastoupení i čeští tenisté.
malá tenistka
Individuálním sportem k dobrému rozvoji dítěte
A když už nebude prohánět travnaté kurty Wimbledonu, tak mu zajistíte smysluplnou náplň volného času, psychickou kondici, soustředivost, taktické myšlení, úctu k soupeři a rozvoj jeho osobnosti. Často se stává, že díky tenisové hře dětí začnou aktivně hrát i jejich rodiče. I to se může stát pozitivem, proč zvolit právě tento sport. Zkrátka tenis má svůj potenciál a proto je v poslední době populární volbou.